+38 (050) 358-9573

+38 (050) 358-9573

  Європейський досвід сушіння та зберігання зерна

  Аналіз ситуації в Україні показує, що сушка зерна здійснюється, в основному, на великих елеваторах, де встановлені сушарки з продуктивністю 500-1500 т / добу і більше (по кукурудзі), або окремими фермерами, які мають у своєму господарстві одну невелику зерносушарку.

  У той самий час, в Західній Європі, де фермери не можуть похвалитися великими земельними угіддями, спостерігаються численні факти використання зернових комплексів із двома або більше зерносушарками середньої продуктивності, що встановлені поруч. Також було відмічено, що у європейських фермерів популярністю користуються прямокутні силоси для зберігання зерна. Нижче ми наводимо деякі фотографії для роздумів. 

  Чому вони так роблять? Чи не є це тією самою «золотою серединою», яка допомагає європейським фермерам вести гідне існування?

  Дві зерносушарки замість однієї

  спарені варіанти зерносушарок - часта картина в Західній Європі.
  Який у цьому сенс?

  Спарені зерносушарки

  Чи буває у вас таке:

  СИТУАЦІЯ 1. Треба сушити зерно різного класу, різної вологості. Ви ще не досушили соняшник, а вже треба сушити кукурудзу. Що робити, якщо сушарка одна?ДВІ зерносушарки - реальний вихід з ситуації, що склалася.

  Дві зерносушарки

  СИТУАЦІЯ 2. На початку сезону сушки та в кінці найчастіше зерна не вистачає, щоб повністю завантажити велику сушарку. Як у цьому випадку сушити малі партії зерна?Вимкніть одну зерносушарку і проблема вирішена.

  Сушка малих партій зерна

  СИТУАЦІЯ 3. Грошей на велику сушарку катастрофічно не вистачає. А сушити зерно треба.
  Західноєвропейські фермери купують одну невелику сушарку, а потім, з появою прибутку, докуповують другу ...

  Дві зерносушарки замість однієї

  ...третю...

  Три зерносушарки

  ...а якщо треба, то і четверту.

  Чотири зерносушарки

  Існує думка, що краще купити одну велику сушарку, ніж дві невеликі. Насправді за капітальними витратами (якщо порахувати не тільки сушарку, але й фундамент під неї, норії, транспортери та ін.) велика сушарка може обійтися вам дорожче не тільки в закупівлі, але і в експлуатації. Все залежить від того, як підійти до вирішення питання.
  За таким самим принципом європейські фермери використовують і інше обладнання, наприклад, сепаратори очищення зерна. На цьому фото три сепаратора, кожен з яких очищає 25-30 т / год кукурудзи. Вони можуть робити як попередню очистку, перед сушінням, так і остаточну.

  Три сепаратора очищення зерна

  Тепер подивимося, як в Європі зберігають зерно. Невеликі фермерські господарства воліють ставити прямокутні силоси. На фото міні-елеватор, вид спереду ...

  Прямокутні силоси міні-елеватора - вид спереду

  ...і вид ззаду. Всередині, між силосами, встановлено дві зерносушарки.

  Прямокутні силоси міні-елеватора - вид ззаду

  Переваги тут очевидні: займають набагато менше місця, дозволяють зберігати зерно різних культур і різної якості (погодьтеся, адже не хочеться зсипати в один силос велике чисте зерно з одного поля, і дрібне, поточене шкідниками, зерно з іншого поля). На фото - зерно можна вивантажити в машину з будь-якого силосу.

  Розвантаження зерна з бункера елеватора

  У ці люки зерно самопливом засипається з сушарок в силоси.

  Розвантаження зерна з прямокутного силоса

  Більш великі фермери встановлюють сушарки і прямокутні силоси таким чином.

  Кілька зерносушарок замість однієї

  І подача зерна в силоси (на фото), і розвантаження зерна, на відміну від малих міні-елеваторів, тут вже повністю механізовані.

  Механізована подача зерна в силоси елеватора

  Зазвичай такі зерносховища ховають під дах. Ні дощів, ні вітрів в цьому випадку вони не бояться. Результат - бездоганне зберігання зерна, а саме зерносховище стоїть багато-багато років.

  Квадратні силоси під дахом

  І ще одну особливість спарених зерносушарок використовують європейські фермери. Пропускаючи послідовно зерно спочатку через одну зерносушарку, а потім через іншу, вони отримують висушене зерно з бездоганно однаковою кінцевою вологістю. А якщо початкова вологість зерна дуже висока, то такий спосіб сушіння, мабуть, єдиний і найбезпечніший. Особливо це стосується соняшника та ріпака.